zuzanabobovnikova

Autorské výstavy

04. 07. 2010

2012  Matky - Mezzanine café Brno

          Oblastní charita Přerov - Kostol sv. Vavřince Přerov

2011   Matky - Knihovna Kroměřížska Kroměříž

          Porod - sila prvého objatia, Tatranská galéria Poprad

2010   Žena a dieťa v dokumente - Galéria mesta Přerov

Skupinové výstavy

01. 07. 2010

2015

Coworkingové centrum Přerov, Babička

2013

Fotofestival Moravská Třebová

2012

Rodina - Galéria mesta Přerov . spolu s Michaela Spurná, Martin Holík a Zbyněk Kosík

2011
Deň v živote Přerova - 20.10.2010 - očami deviatich fotografov a fotografiek, Múzeum Komenského Přerov

Výstava ročníkových projektov Inštitútu fotografických štúdií Photogenia Brno, Městská káznice Brno

Konferencia " Sila prvého objatia " , Tatranská galéria, Elektráreň Poprad

2010

Týždeň v Přerove - Week fo Life,  BaseCamp Přerov
Výstava ročníkových projektov Inštitútu fotografických štúdií Photogenia Brno, Starý Pivovar Brno
Multikulti subjektivem - My a ony (Nesehnutí Brno), MAMI centrum Brno v rámci Svetového týždňa rešpektu k porodu
Multikulti subjektivem - My a ony (Nesehnutí Brno), kino Art,  Brno

2009
Výstava ročníkových projektov Inštitútu fotografických štúdií Photogenia Brno,Stará tvrz, Dačice
Konferencia Šestonedelie - zabudnuté obdobie v živote ženy, Poprad v rámci Svetového týždňa rešpektu k porodu
March of the Living, Židovské múzeum Brno

2008
Výstava ročníkových projektov Inštitútu fotografických štúdií Photogenia Brno,Stará tvrz, Dačice

DEŇ V ŽIVOTE PŘEROVA

19. 06. 2010

Deň v živote Přerova očami deviatich fotografov a fotografiek. Zaujíma Vás, čo všetko sa stalo v Přerove 20.10.2010 ? Príďte sa pozrieť do Múzea Komenského na Horné námestie od 27.1 .- 20.3. Vernisáž výstavy - štvrtok 27.1. od 17,00 hod. Ste vítaní !

WEEK OF LIFE

01. 06. 2010

Zapojenie do dokumentárneho fotografického projektu WEEK OF LIFE.

Ocenie v rámci projektu - Editors choise -

Týždeň waiting for the miracle. Když čas od času přidá svúj další týden fotografka Zuzana Hana, je to pro nás v redakci takový malý svátek. Zuzčiny týdny jsou plné odhodlání a naděje, že každý člověk může udělat třeba jen něco málo, ab to dohromady bylo hodně. Zuzana je velmi činorodá a naplňuje toto odhodlání každý den a nadto nám to dokáže sdělovat poutavými snímky. V tomto týdnu čeká na zázrak, který se prozatím nedostavuje. Držíme v redakci Zuzce palce, aby se jí zázraky nevyhýbaly a těšíme se na její další týdny. (22. 9. 2017)

Týždeň yes yes.  Pokud Vám jméno autorky dnešního výběrového  nic neříká, nedejte se zmást. Zuzana je velmi výraznou členkou projektu už déle než šest let a aktuálně si jen změnila jméno. Život se s ní v poslední době moc nemazlí a ona přesto jede dál a nádherně při tom tvoří. Například obléka stromy ve svém měste a vúbec ho pro své potěšení zkrášluje. V tomto pozitivním týdnu se toho také děje hodně. Zuzka se v něm podělila o svou radost... je zamilovaná a šťastná... a co je víc? Redakce ji za toto sdílení pocitu velmi děkuje a přeje, aby na své ceste došla do cíle. (28. 11. 2016)

Týždeň môj boh je pankáč. Zuzana Bobovníková se v posledních letech vrací pouze jednou ročně. Nyní interval zkrátila a ozvala se dříve, na prvý pohled docela nenápadným týdnem, provedeným v tradičně výborné kvalitě. Když se do týdne pozorně zakoukáte, tak uvidíte, že do něho Zuzka vložila velký kus své poetické duše a také svého života, který se s ní v poslední době moc nemazlí. Udělejte si čas a třeba dobrou kávu a zaposlouchejte se do slov, obrazů a hudby, kterou je týden doplněn. Možná se Vám pak Vaše vlastní starosti budou zdát menší a svět krásnější, protože každý den znovu vychází slunce a může se stát zázrak. (5. 3. 2016)

Týždeň nabýsým remýsu. Opět po roce se na Week of Life vrátila fotografka Zuzana Bobovníková a opět její týden zaujal natolik, že se ocitl ve výběru. Nikoliv jen kvůli samotnému návratu, tento týden je obsahově i provedením jednoduše skvělý. Zuzana v něm s neuvěřitelnou lehkostí prezentuje bez slov letní dovolenou s rodinou a ačkoli je celý týden černobílý, tak je plný letních barev. Výstižně to v komentáři napsala Šárka Lisníková: Zuzana je jako Perseida ... objeví se jednou za rok a vždy výrazně zazáří. Budeme se těšit na další, i častější návraty.(20.7. 2015)

Týždeň  v raji... I přes pohubujíci se podzim bude dnešní výběr opět vzpomínkou na léto. Autorkou je Zuzana Bobovníková, kterou si mnozí jistě pamatují z dřívějšího působení v projektu, ve kterém je již od roku 2010. O to více je tento týden zajímavější, že přišel po roční přestávce a navíc i samotný týden vznikl díky známosti skrz projekt Week of Life. Týden s pořadovým číslem 37 nese název v ráji... a odehráva se na rodinné dovolené na jihu Moravy a asi nemusíme nikomu napovídat, kde Zuzana s rodinou pobývala. Pokaždé nás potěší, když se členové WOL mezi sebou setkávají osobne a nekončí to jen sledováním skrze jejich týdny, které je daly dohromady.(5. 8. 2014)

Týždeň poprad, poprad ! - Přesne před týdnem byla ve výběru redakce Lenka Pužmanová, která patří ke klenotům projektu, a její návrat vždy poteší. Dnes je tomu stejně. Tentokrát je tu návrat Zuzany Bobovníkové a její aktuální týden s názvem poprad ! poprad ! Zuzana nás mnohokrát přesvědčila o tom, že profese fotograf je za její jménem správně. Týden plný rodinné atmosféry během prázdnin stojí za pečlivé prohlédnutí a nezbýva než doufat, že týden s pořadovým číslem 37 přibude co nejdříve ! ( 23.7. 2013) 

Týždeň "pohoda alebo etapy v živote ženy... ": V posledních čtyrech týdnech vládly výběrům redakce barevné týdny. Dnes však tuto dominantní pozici barevných fotografií narušíme poctivě černobílým týdnem od autorky Zuzany Bobovníkové, kterou v projektu Week of Life v poslední době zase tak často nevidíme, ale v každém novém týdnu máme jistotu spousty kvalitních fotografií. Tentokrát je to již 34.týden nazvaný pohoda alebo etapy v živote ženy..., v němž sa každý z nás může opět přesvedčit o tom, že má Zuzana fotograficky citlivé oko. (5.7.2012)

Týždeň "ano ano " : Ano, ano je název týdne fotografky Zuzany Bobovníkové. Týden, ve kterém najdete momenty ze života rodiny, práci fotografky či povedeně zachycené detaily, co jsou všude kolem nás, vytváří povedenou a rozmanitou podívanou. Kdo je do projektu Week of Life zapojen dlouho, jistě tuto autorku dobře zná. Kdo je v projektu nováčkem, je možné, že Zuzanu s jejím již třicátým týdnem ještě nepoznal. Je to tudíž výborná ochutnávka si projít nejen tento týden, ale celkově si projít její pestré porfólio. (16.11.2011)

Týždeň " banality reality " ... Máj lásky čas. Přesně toto známé přirovnání na měsíc květen sedne dokonale i k májovému týdnu Zuzany Bobovníkové s názvem banality reality. Sluníčko, odkvétající pampelišky, jarní bouřky na nás přímo dýchají krásně provoněnou jarní atmosférou. Na většině snímků je zachycena rodina či známí a Zuzana svým viděním a citem zachycuje snímky plné emocí, které ukazují smích, štěstí, lásku, zaujetí ale i dětský pláč. Jistě budeme všichni rádi, když se nám Zuzana se svým týdnem na Week of Life ukáže častěji. Její týdny totiž stojí opravdu za to a ten dnešní, který se stává výběrem redakce, není vyjímkou. (18. 5. 2011)

Týždeň " prázdninový aj pracovný " ... Při kliknutí na jméno uživatelky Zuzany Bobovníkové odhalíme velice potěšující skutečnost, kterou je to, že projekt získal další pravidelnou přispěvatelku. Při prohlížení jejích týdnů pak navíc i zjistíme, že její výpovědi patří k těm kvalitním, díky kterým se naplňuje hlavní myšlenka projektu. Líbí se nám, jak se Zuzana v poslední době halí do černobílé, je zřejmé, že si v této barevné kombinaci je jistá a baví jí. Přejeme hodně sil a elánu do dalšího dokumentování krás běžného života. (1. 8. 2010)

Podpora

21. 05. 2010

Som členom klubu priateľov  Cesty domů, UNIPA, Člověk v tísní .

Od roku 2004 podporujem projekt adopcie na diaľku .

Som veľkou fanynkou aktivít zameraných na kultiváciu verejného priestoru a komunitný rozvoj.

Podporujem crowdfunding, napríklad prostredníctvom Hithit, Startovač.

MULTI-KULTI SUBJEKTIVEM

30. 04. 2010

2010
1. miesto v projekte Multikulti subjektivem v kategórii České cudzinky. Projekt organizovalo občianske združenie Nesehnutí Brno a jeho cieľom bolo mapovať život žien - Češiek aj cudziniek - v ČR. Katalóg projektu na stránkach občianskeho združenia - www.nesehnuti.cz

PHOTOGENIA

10. 04. 2010

Prezentácia Inštitútu fotografických štúdií Photogenia Brno - galéria prác študentov - Zuzana Bobovníková - dokumentárny projekt MATKY.

http://www.photo-genia.com/galerie/zuzana-bobovnikova/

© 2009-2021 Zuzana Bobovníková Tvorba web stránok - Ján Ďuriga