zuzanabobovnikova

Autorské výstavy

04. 07. 2010

2012  Matky - Mezzanine café Brno

          Oblastní charita Přerov - Kostol sv. Vavřince Přerov

2011   Matky - Knihovna Kroměřížska Kroměříž

          Porod - sila prvého objatia, Tatranská galéria Poprad

2010   Žena a dieťa v dokumente - Galéria mesta Přerov

Skupinové výstavy

01. 07. 2010

2015

Coworkingové centrum Přerov, Babička

2013

Fotofestival Moravská Třebová

2012

Rodina - Galéria mesta Přerov . spolu s Michaela Spurná, Martin Holík a Zbyněk Kosík

2011
Deň v živote Přerova - 20.10.2010 - očami deviatich fotografov a fotografiek, Múzeum Komenského Přerov

Výstava ročníkových projektov Inštitútu fotografických štúdií Photogenia Brno, Městská káznice Brno

Konferencia " Sila prvého objatia " , Tatranská galéria, Elektráreň Poprad

2010

Týždeň v Přerove - Week fo Life,  BaseCamp Přerov
Výstava ročníkových projektov Inštitútu fotografických štúdií Photogenia Brno, Starý Pivovar Brno
Multikulti subjektivem - My a ony (Nesehnutí Brno), MAMI centrum Brno v rámci Svetového týždňa rešpektu k porodu
Multikulti subjektivem - My a ony (Nesehnutí Brno), kino Art,  Brno

2009
Výstava ročníkových projektov Inštitútu fotografických štúdií Photogenia Brno,Stará tvrz, Dačice
Konferencia Šestonedelie - zabudnuté obdobie v živote ženy, Poprad v rámci Svetového týždňa rešpektu k porodu
March of the Living, Židovské múzeum Brno

2008
Výstava ročníkových projektov Inštitútu fotografických štúdií Photogenia Brno,Stará tvrz, Dačice

DEŇ V ŽIVOTE PŘEROVA

19. 06. 2010

Deň v živote Přerova očami deviatich fotografov a fotografiek. Zaujíma Vás, čo všetko sa stalo v Přerove 20.10.2010 ? Príďte sa pozrieť do Múzea Komenského na Horné námestie od 27.1 .- 20.3. Vernisáž výstavy - štvrtok 27.1. od 17,00 hod. Ste vítaní !

WEEK OF LIFE

01. 06. 2010

Zapojenie do dokumentárneho fotografického projektu WEEK OF LIFE.

Ocenie v rámci projektu - Editors choise -

Týždeň môj boh je pankáč. Zuzana Bobovníková se v posledních letech vrací pouze jednou ročně. Nyní interval zkrátila a ozvala se dříve, na prvý pohled docela nenápadným týdnem, provedeným v tradičně výborné kvalitě. Když se do týdne pozorně zakoukáte, tak uvidíte, že do něho Zuzka vložila velký kus své poetické duše a také svého života, který se s ní v poslední době moc nemazlí. Udělejte si čas a třeba dobrou kávu a zaposlouchejte se do slov, obrazů a hudby, kterou je týden doplněn. Možná se Vám pak Vaše vlastní starosti budou zdát menší a svět krásnější, protože každý den znovu vychází slunce a může se stát zázrak. (5. 3. 2016)

Týždeň nabýsým remýsu. Opět po roce se na Week of Life vrátila fotografka Zuzana Bobovníková a opět její týden zaujal natolik, že se ocitl ve výběru. Nikoliv jen kvůli samotnému návratu, tento týden je obsahově i provedením jednoduše skvělý. Zuzana v něm s neuvěřitelnou lehkostí prezentuje bez slov letní dovolenou s rodinou a ačkoli je celý týden černobílý, tak je plný letních barev. Výstižně to v komentáři napsala Šárka Lisníková: Zuzana je jako Perseida ... objeví se jednou za rok a vždy výrazně zazáří. Budeme se těšit na další, i častější návraty.(20.7. 2015)

Týždeň  v raji... I přes pohubujíci se podzim bude dnešní výběr opět vzpomínkou na léto. Autorkou je Zuzana Bobovníková, kterou si mnozí jistě pamatují z dřívějšího působení v projektu, ve kterém je již od roku 2010. O to více je tento týden zajímavější, že přišel po roční přestávce a navíc i samotný týden vznikl díky známosti skrz projekt Week of Life. Týden s pořadovým číslem 37 nese název v ráji... a odehráva se na rodinné dovolené na jihu Moravy a asi nemusíme nikomu napovídat, kde Zuzana s rodinou pobývala. Pokaždé nás potěší, když se členové WOL mezi sebou setkávají osobne a nekončí to jen sledováním skrze jejich týdny, které je daly dohromady.(5. 8. 2014)

Týždeň poprad, poprad ! - Přesne před týdnem byla ve výběru redakce Lenka Pužmanová, která patří ke klenotům projektu, a její návrat vždy poteší. Dnes je tomu stejně. Tentokrát je tu návrat Zuzany Bobovníkové a její aktuální týden s názvem poprad ! poprad ! Zuzana nás mnohokrát přesvědčila o tom, že profese fotograf je za její jménem správně. Týden plný rodinné atmosféry během prázdnin stojí za pečlivé prohlédnutí a nezbýva než doufat, že týden s pořadovým číslem 37 přibude co nejdříve ! ( 23.7. 2013) 

Týždeň "pohoda alebo etapy v živote ženy... ": V posledních čtyrech týdnech vládly výběrům redakce barevné týdny. Dnes však tuto dominantní pozici barevných fotografií narušíme poctivě černobílým týdnem od autorky Zuzany Bobovníkové, kterou v projektu Week of Life v poslední době zase tak často nevidíme, ale v každém novém týdnu máme jistotu spousty kvalitních fotografií. Tentokrát je to již 34.týden nazvaný pohoda alebo etapy v živote ženy..., v němž sa každý z nás může opět přesvedčit o tom, že má Zuzana fotograficky citlivé oko. (5.7.2012)

Týždeň "ano ano " : Ano, ano je název týdne fotografky Zuzany Bobovníkové. Týden, ve kterém najdete momenty ze života rodiny, práci fotografky či povedeně zachycené detaily, co jsou všude kolem nás, vytváří povedenou a rozmanitou podívanou. Kdo je do projektu Week of Life zapojen dlouho, jistě tuto autorku dobře zná. Kdo je v projektu nováčkem, je možné, že Zuzanu s jejím již třicátým týdnem ještě nepoznal. Je to tudíž výborná ochutnávka si projít nejen tento týden, ale celkově si projít její pestré porfólio. (16.11.2011)

Týždeň " banality reality " ... Máj lásky čas. Přesně toto známé přirovnání na měsíc květen sedne dokonale i k májovému týdnu Zuzany Bobovníkové s názvem banality reality. Sluníčko, odkvétající pampelišky, jarní bouřky na nás přímo dýchají krásně provoněnou jarní atmosférou. Na většině snímků je zachycena rodina či známí a Zuzana svým viděním a citem zachycuje snímky plné emocí, které ukazují smích, štěstí, lásku, zaujetí ale i dětský pláč. Jistě budeme všichni rádi, když se nám Zuzana se svým týdnem na Week of Life ukáže častěji. Její týdny totiž stojí opravdu za to a ten dnešní, který se stává výběrem redakce, není vyjímkou. (18. 5. 2011)

Týždeň " prázdninový aj pracovný " ... Při kliknutí na jméno uživatelky Zuzany Bobovníkové odhalíme velice potěšující skutečnost, kterou je to, že projekt získal další pravidelnou přispěvatelku. Při prohlížení jejích týdnů pak navíc i zjistíme, že její výpovědi patří k těm kvalitním, díky kterým se naplňuje hlavní myšlenka projektu. Líbí se nám, jak se Zuzana v poslední době halí do černobílé, je zřejmé, že si v této barevné kombinaci je jistá a baví jí. Přejeme hodně sil a elánu do dalšího dokumentování krás běžného života. (1. 8. 2010)

Podpora

21. 05. 2010

Som členom klubu priateľov  Cesty domů, UNIPA, Člověk v tísní .

Od roku 2004 podporujem projekt adopcie na diaľku .

Som veľkou fanynkou aktivít zameraných na kultiváciu verejného priestoru a komunitný rozvoj.

Podporujem crowdfunding, napríklad prostredníctvom Hithit, Startovač.

MULTI-KULTI SUBJEKTIVEM

30. 04. 2010

2010
1. miesto v projekte Multikulti subjektivem v kategórii České cudzinky. Projekt organizovalo občianske združenie Nesehnutí Brno a jeho cieľom bolo mapovať život žien - Češiek aj cudziniek - v ČR. Katalóg projektu na stránkach občianskeho združenia - www.nesehnuti.cz

PHOTOGENIA

10. 04. 2010

Prezentácia Inštitútu fotografických štúdií Photogenia Brno - galéria prác študentov - Zuzana Bobovníková - dokumentárny projekt MATKY.

http://www.photo-genia.com/galerie/zuzana-bobovnikova/

© 2009-2017 Zuzana Bobovníková Tvorba web stránok - Ján Ďuriga